Technologia

Usługi w chmurze – przyszłość jest bliżej niż myślisz

Rozpatrywanie chmury w kategorii rozwiązania, które może się przyjąć, co więcej – ma potencjał do zrewolucjonizowania wymiaru współczesnego biznesu i życia prywatnego to błąd. Zaskoczeni? Już tłumaczymy – potencjał – owszem – jest, ale szansa została już wykorzystana i spotkała się z tak entuzjastycznym przyjęciem, że obecnie nie ma już mowy o tym, że chmura być może się przyjmie, ba, być może nawet coś ułatwi. To już się dzieje i firmy, które tego nie wykorzystają, mogą mieć spore trudności z utrzymaniem konkurencyjnej pozycji na rynku.

Ogromne zainteresowanie chmurami jest widoczne nie tylko w obszarze klientów, ale przede wszystkim – producentów. Wyjątkowe zaangażowanie widać m.in. po gigancie nowych technologii – firmie Microsoft, dla której usługi cloud stały się kluczową osią działalności. Opublikowane pod koniec zeszłego roku wyniki finansowe działu mobilnego nie były optymistyczne – spadek o ponad 50 procent nie napawa entuzjazmem. Okazuje się jednak, że sytuacja jest kontrolowana, a zmiany w liczbach dotyczą modyfikacji polityki firmy, która chce się skupić na najbardziej rokujących rozwiązaniach. Widać to także w statystykach – sprzedaż Azure w porównaniu z rokiem 2014 wzrosła o prawie 130 procent, co więcej, z rozwiązania korzystają firmy o największym kapitale w skali światowej. Satya Nadella, mimo krytyki ze strony byłego szefa Microsoftu, konsekwentnie rozwija firmę, skupiając się na najbardziej rokujących segmentach.

W czym tkwi sekret platformy Microsoft Azure? W prostocie, intuicyjności i niezawodności. Wyobraź sobie, że możesz uruchamiać maszyny wirtualne czy bazy danych SQL oraz kopiować posiadane zasoby bez zastanawiania się nad awaryjnością sprzętu czy coraz starszym oprogramowaniem. Mało tego, nie musisz skupiać się nad kompatybilnością systemu operacyjnego czy obsługiwanego języka programistycznego. Wszystko prosto, komfortowo i… rozwojowo. Gdy dodamy, że Azure – poza całą masą zalet – jest również bardzo oszczędną propozycją, wybór staje się oczywisty.

zajec
Poprzedni post

Dzieciństwo a technologia. Jak było kiedyś, jak jest teraz

Zablokowany dostęp do danych
Następny post

Ransomeware coraz groźniejsze

Rajmund Owczarek

Rajmund Owczarek

Od najmłodszych lat zafascynowany branżą IT, która nie kryje przed nim żadnych tajemnic. Technologicznymi newsami zapewne nie raz zaskoczy czytelników serwisu radio.org.pl.

Brak komentarzy

Pozostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>