Ciekawostki

Obcy podzielą się swoimi technologiami?

Temat obcych istot odwiedzających ziemię powraca regularnie od kilkudziesięciu, a nawet więcej lat. Coraz to nowymi doniesieniami jesteśmy „zasypywani” przez media, a wraz z tym wzrasta przekonanie o istnieniu obcych cywilizacji. Obecność istot pozaziemskich we współczesnym świecie usiłuje potwierdzić coraz więcej osób.

Odwiedzają Ziemię od tysięcy lat

Wśród licznych doniesień o obcych cywilizacjach pojawiają się również te związane z nowymi technologiami. Pełniący funkcję ministra obrony Kanady w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia, Paul Hellyer, w jednym z udzielonych w 2014 roku wywiadów stwierdził, że obce cywilizacje podzielą się swoimi technologiami, jednak pod pewnymi warunkami. W tym miejscu warto wspomnieć, że ówczesny minister obrony Kanady, po opuszczeniu zajmowanego stanowiska ogłosił, że posiada informacje na temat tego, że obce cywilizacje odwiedzają Ziemię od tysięcy lat i co więcej, żyją wśród nas po dzień dzisiejszy. Obcy są jednak przerażeni odkryciami takimi jak miedzy innymi bomba atomowa, która może zaburzyć równowagę w kosmosie. Jeżeli natomiast chodzi o obce istoty, to mieszkańcy Ziemi nie powinni się ich w żadnej sposób obawiać. Według Hellyera istnieją bowiem tylko jeden bądź dwa, spośród około 80, gatunki, które są wrogo nastawione do ludzi.

Obcy i nowe technologie

Technologie, w których posiadaniu są obce cywilizacje, według Hellyera, są o całe lata świetle przed tym, co jest obecnie w zasięgu ludzkości. Co więcej, nieznane cywilizacje pozostawiły nam kilka przydatnych gadżetów, wszystko to z nadzieję, że zostaną one dobrze wykorzystane. Jednym z takich przedmiotów mają być mikroprocesory. Według byłego ministra obrony ludzkość otrzymać mogłaby znacznie więcej, gdyby nie toczone wojny.

Od czasu ujawnienia przekonań Paula Hellyera minęło 10 lat. Były kanadyjski minister zażądał od światowych rządów, aby ujawniły technologie otrzymaną od obcych. Ułatwić miałyby one między innymi walkę ze zmianami klimatu.

Nieznane cywilizacje wspierają inżynierów?

Informacje na temat obcych cywilizacji już jakiś czas temat przywołane zostały przez pułkownika Philipa J. Corso (zmarł w 1998 roku), który pracował w Pentagonie i twierdził, że jest w posiadaniu cennych informacji. Zdumiewającym stwierdzeniem był fakt, że to właśnie on zajmował się przekazywaniem technologii stworzonych przez obce istoty do firm, które trudnią się nowoczesnymi rozwiązaniami – na przykład układami scalonymi.

Wiele zaskakujących faktów zostało ujawnionych w książce Corso „Dzień po Roswell”. Autor wspomina o tym, jaką rolę pozaziemskie technologie odegrały w kształtowaniu polityki, a także wydarzeń, jakie miały miejsce na całym świecie.

 obcych cywilizacji na Ziemi nie milknie, a wprost przeciwnie, z czasem pojawia się i będzie pojawiać coraz więcej różnego rodzaju doniesień. Dla wielu osób z pewnością zaskakującymi są te związane z ingerencją czy też przekazywaniem wiedzy na temat nowych technologii ludziom. Jest to jednak kwestia, nad którą wiele osób chętnie podejmie dyskusję.

jowy
Poprzedni post

Czym są JOW-y? Jednomandatowe okręgi wyborcze na polskiej scenie politycznej

Technologie, które zmieniły świat
Następny post

Technologie, które zmieniły świat

Rajmund Owczarek

Rajmund Owczarek

Od najmłodszych lat zafascynowany branżą IT, która nie kryje przed nim żadnych tajemnic. Technologicznymi newsami zapewne nie raz zaskoczy czytelników serwisu radio.org.pl.

Brak komentarzy

Pozostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>