CiekawostkiTechnologia

Facebook wielkim cmentarzyskiem? Wszystko na to wskazuje

Ile osób korzysta obecnie z Facebooka? 1,6 miliarda, z czego miliard aktywnie. Tak jest teraz. Wyobraźmy sobie jednak, co będzie za 10, 20 czy 50 lat. Jak przewidują specjaliści, po 2090 roku Facebook będzie ogromnym globalnym cmentarzyskiem, na którym liczba kont-duchów przewyższy żyjących.

Prognozy zostały przeprowadzone przez Hachema Saddiki z uniwersytetu w Massachusetts, który uwzględnił spadki w statystykach użytkowników przychodzących i aktualną politykę giganta. Wyniki są niepokojące. Obecnie po śmierci użytkownika konto pozostaje bez zmian. Gdy rodzina zgłosi administracji taką informację, w profilu pojawia się status „In memoriam”. I tyle. Serwis tłumaczy, że dzięki temu rodzina i przyjaciele mogą pielęgnować wspomnienia o zmarłej osobie, ale to dość kontrowersyjna teza.

Istnieje jednak sposób na to, by bliscy zrezygnowali z profilu po śmierci danej osoby. Aby to zrobić, należy znać dane zmarłej osoby i przeprowadzić proces w jej imieniu. Można też skorzystać z opcji automatycznego usunięcia profilu po śmierci. W drugim przypadku po otrzymaniu odpowiedniej informacji z aktem zgonu, serwis kasuje konto. Jeśli bliscy się na to nie zdecydują, konto zostanie aktywne.

Trafne jest pytanie, które spora część z Was być może zadała już na początku tekstu – czy Facebook w 2098 roku w ogóle będzie istniał? I tu Was zaskoczę, bo o ile z nami może być raczej trudno, o tyle serwis Zuckerberga ma szansę na bezwzględną dominację w przyszłości. Wbrew głosom sprzeciwu potencjał Facebooka rośnie. Waga zdobytych od użytkowników informacji i skala jego projektów to niewyobrażalny kapitał na długie lata.

Build 2016
Poprzedni post

Co nowego zaoferuje Microsoft, czyli Build 2016

Następny post

To jest najnowszy artykuł.

Rajmund Owczarek

Rajmund Owczarek

Od najmłodszych lat zafascynowany branżą IT, która nie kryje przed nim żadnych tajemnic. Technologicznymi newsami zapewne nie raz zaskoczy czytelników serwisu radio.org.pl.

Brak komentarzy

Pozostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>