Wakacje to długo wyczekiwany czas przez wielu ludzi. Planujemy urlopy, wycieczki, wczasy. Podczas takich wypraw większość osób będzie z pewnością pamiętało o tym, aby zabrać ze sobą różnego rodzaju gadżety. Mowa nie o aparacie fotograficznym czy kamerze pozwalających uwiecznić wspaniałe wakacyjne chwile na zdjęciach czy filmie, ale o innowacyjnych gadżetach, które świetnie sprawdzą się podczas podróży.

Naładuj telefon i nie tylko

usb-auto

Ładowarka z portem USB zapewne znalazła swoje stałe miejsce w niejednym samochodzie. Ciekawym, a przy tym niezwykle przydatnym rozwiązaniem, które sprawdzi się podczas letnich wypraw będzie z pewnością ładowarka, która nie tylko naładuje baterię w telefonie, czy innym urządzeniu, ale także akumulator w samochodzie. Niewielkich rozmiarów – bo wielkości smartfona – sprzęt, posiada odpowiednie napięcie, które umożliwi uruchomienie samochodu.

Lekarz w podróży

wello-lekarz

Stan naszego zdrowia, również podczas podróży, można monitorować na bieżąco. Możliwe to jest dzięki specjalnej obudowie na smartfona Wello, która na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od typowej obudowy. Wello posiada jednak wbudowane czujniki, które zmierzą ciśnienie, puls, temperaturę ciała, a także pracę płuc. Wykonanie badania jest bardzo proste, wystarczy jedynie przyłożyć palec w odpowiednie miejsce. Wyniki przedstawione zostaną na ekranie telefonu. Można je zapisać w profilu użytkownika. Wello sprawdzi się nie tylko podczas podróży, ale również każdego innego dnia. Inteligenta obudowa pasuje na iPhone’a 4S, 5 i 5S, jednak z pomocą Bluetootha łączy się również ze smartfonami z Androidem.

Zaginiony bagaż? Lupo przyjdzie z pomocą!

lupo-walizka

Niewielki guzik przyczepiony do bagażu podróżnego sprawi, że nie trzeba będzie martwić się o zaginiony bagaż. Lupo – bo tak nazywa się urządzenie, które można przyczepić do dowolnego przedmiotu – komunikuje się ze smartfonem. Dzięki specjalnej aplikacji dowiedzieć się można, gdzie aktualnie jest walizka czy plecak. W sytuacji, kiedy bagaż z zamontowanym Lupo znajdzie się poza zasięgiem, taka informacja zostanie przekazana użytkownikowi. Sprzęt posiada jednak również inne funkcje, działa jako kontroler, który wykorzystać można m.in. do zdalnego robienia zdjęć.

Zdjęcia wydrukujesz natychmiast

instax-mini

Na długiej liście wakacyjnych gadżetów znajduje się również niewielkich rozmiarów przenośna drukarka fotograficzna. Urządzenie komunikuje się ze smartfonem za pomocą WiFi. Drukowane zdjęcia mają rozmiar 46×62 mm. Akumulator zamontowany w tym gadżecie pozwala na wydrukowanie około 100 fotografii. Specjalny papier INSTAX mini zawiera 10 arkuszy.

Bądź na bieżąco

Nawigacja to element, którego nie brakuje w większości samochodów. Jednakże ciekawą propozycją dla wielu urlopowiczów i nie tylko będzie nawigacja, która posiada usługę informującą o bieżącej sytuacji na drogach, co pozwala na ominięcie korków i tym samym skrócenie czasu podróży. Informacje są pobierane co kilka minut, a następnie automatycznie modyfikowana jest trasa przejazdu. To bardzo przydatny gadżet nie tylko podczas podróży.

cyber
Poprzedni post

Ile zarabiają cyberprzestępcy?

baby-telefon
Następny post

Elektronika zagrożeniem dla dzieci?

Ernest Mejer

Ernest Mejer

W dziedzinie elektronicznych gadżetów nie ma sobie równych. Specjalizuje się również w innych segmentach IT. Nowe rozwiązania technologiczne są jego głównym punktem zainteresowania.

Brak komentarzy

Pozostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>