CiekawostkiTechnologia

Co nowego zaoferuje Microsoft, czyli Build 2016

Za nami kilkudniowa konferencja w San Francisco, podczas której Microsoft przedstawił nowości i plany na kolejne miesiące. Czym zaowocował Build 2016?

Podczas corocznie odbywającej się konferencji Build przedstawiono między innymi informacje na temat rocznicowej aktualizacji Windows 10, która ma przynieść korzystne zmiany w najnowszym systemie operacyjnym Microsoftu. Z dużym entuzjazmem spotkała się wiadomość dotycząca tego, że powłoka systemowa Linuksa stanie się częścią Windowsa. Anniversary Update to także ulepszenia w Windows Hello, Windows Ink, poszerzenie funkcjonalności wirtualnej asystentki Cortany czy zwiększenie oferty sklepu Windows.

Przedstawiciele Microsoftu poruszyli również kwestię HoleLens, urządzenia pozwalającego użytkownikom na interakcje z generowanym obrazem w świecie rzeczywistym. Od dłuższego czasu temat HoloLens nieco ucichł, jednak podczas tegorocznego Build ponownie powrócił. Pojawiła się nawet informacja, że urządzenia są już rozsyłane do deweloperów, którzy zamówili HoloLens w przedsprzedaży.

Zmiany czekają również Skype, który przejdzie małą metamorfozę związaną z funkcjonalnością. Wśród najciekawszych proponowanych rozwiązań odświeżonego komunikatora ma być możliwość transkrypcji tekstu. Skype ma być ponadto zintegrowany z Cortaną, przedstawiciele Microsoftu zapowiedzieli także, że popularny komunikator trafi na HoloLens.

Kolejne nowinki związane są z Xbox One. Jak wiadomo, starcie Xbox One vs. Play Station 4 zdecydowanie należy do drugiej z wymienionych konsol, jednak Microsoft nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, co znalazło potwierdzenie podczas konferencji w San Francisco. I tak w kwestii Xboxa, Build 2016 przyniósł takie informacje jak scalenie Xbox One z Windows 10, to jednak nie koniec. W planach jest również zintegrowanie konsol i PC-tów. To właśnie ten krok ma przyczynić się do zamiany miejsc w rankingu konsol.

Build 2016 to także szereg innych mniej lub bardziej interesujących informacji. Powyżej znajdują się te, które uznaliśmy za najbardziej istotne.

Zablokowany dostęp do danych
Poprzedni post

Ransomeware coraz groźniejsze

Cmentarz na Facebooku
Następny post

Facebook wielkim cmentarzyskiem? Wszystko na to wskazuje

Rajmund Owczarek

Rajmund Owczarek

Od najmłodszych lat zafascynowany branżą IT, która nie kryje przed nim żadnych tajemnic. Technologicznymi newsami zapewne nie raz zaskoczy czytelników serwisu radio.org.pl.

Brak komentarzy

Pozostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>